Udana zabawa w plenerze jedynie z dobrą oprawą muzyczną

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: piątek, 23, grudzień 2016 Super User

 

Oprawa muzyczna jest ważna nie tylko w przypadku imprez w halach, ale także w plenerze. Kapela powinna zostać wytypowana przez organizatora, po wcześniejszym sprawdzeniu jej umiejętności. Większość zespołów tworzy własne strony internetowe na których zamieszczają swoje portfolio składające się z najlepszych kawałków jakie nagrali. Portfolio jest jednym z elementów na podstawie, którym możemy oceniać zespół.

 

 

Elementy wpływające na ocenę zespołu muzycznego

 

1) Jeżeli zależy nam na kapeli uniwersalnej, to starajmy się o muzyków doświadczonych. Zazwyczaj takie osoby znają zarówno starsze kawałki jak i muzykę nowoczesną. Wizerunek kapeli także ma znaczenie.

2) Prezencja mówi wiele o podejściu do zadania, a także o profesjonalizmie.

3) Ocenić zespół można także na podstawie posiadanego przez muzyków sprzętu. Oczywiście najlepsze instrumenty są drogie, ale osoby które chcą zajmować się profesjonalnym graniem powinny zainwestować przynajmniej w sprzęt średniej klasy.

 

                                                              

 

Żadna kapela nie obędzie się bez menadżera

 

Menadżer to ważna osoba w każdym zespole. To on organizuje zajęcie dla kapeli, poszukuje ofert, możliwości rozwoju, a także dodatkowych źródeł finansowania. Zespół muzyczny z dobrym menadżerem ma dużo większe szanse na sukces. Przykład profesjonalnej kapeli znajdziemy na stronie - notogramy.com.pl/o-nas.html.

 

Specyfika grania w plenerze

 

Koncerty plenerowe mają to do siebie, ze bardzo często uczestniczą w nich przypadkowe osoby.

- Różni ludzie lubią różną muzykę, żeby wydarzenie okazało się sukcesem trzeba trafić w gusta tej publiczności.

- Nie jest to oczywiście łatwe. Bardzo często może się zdarzyć tak, że mimo starać muzyków słuchacze pozostaną obojętni.

- Niestety to również wiąże się z tym zawodem. Dobrze wcześniej ustalić z organizatorem całego przedsięwzięcia jaki gatunek ma być grany, a najlepiej jeżeli zespół otrzyma gotową listę przebojów, dzięki temu odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenie spoczywać będzie nie na samym zespole, ale na osobie, który ustaliła jakie piosenka mają być zagrane.

 

 

 

Odsłony: 722

Nadchodzące koncerty