Zespół odpowiedni do grania muzyki w plenerze

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: czwartek, 26, styczeń 2017 Super User

 

Planując organizację imprezy plenerowej przede wszystkim powinniśmy skupić się na jej właściwej lokalizacji. Powszechnie uważa się, że tego rodzaju zabawy muszą odbywać się poza miastem, ale, pamiętajmy, że im trudniejszy dojazd do danego miejsca, tym mniejszym zainteresowaniem wydarzenie będzie się cieszyć.

 

 

Impreza na stadionie miejskim

 

i. Dobrą lokalizacją na imprezę plenerową jest stadion miejski. Dlaczego? Przede wszystkim można tam na małej przestrzeni umieścić dużą ilość ludzi, a wszystko bezpiecznie i pod okiem kamer.

ii. Stadiony są monitorowane, wejście jest chronione przez odpowiednie służby mundurowe. Oczywiście impreza musi także być zabezpieczona przez ratowników medycznych.

iii. Na teren stadionu będą wpuszczane tylko te osoby, które uzyskają odpowiednie pozwolenie, w ten sposób zmniejszymy prawdopodobieństwo jakichkolwiek awantur.

iv. Stadion miejski to również właściwa przestrzeń na ustawienie sceny muzycznej, można podłączyć nagłośnienie, a płyta boiska sprawdza się jako miejsce dla publiczności.

 

                                            

 

 

Kapela muzyczna na imprezę w plenerze

 

Impreza w plenerze to szczególny koncert. Wybierają kapelę muzyczną przede wszystkim musimy znaleźć muzyków grających muzykę uniwersalną. Jeżeli festyn nie ma jednego przewodniego motywu, to najlepiej jeżeli muzycy zagrają znane i lubiane przeboje muzyki popularnej. Odpowiednią kapele znajdziemy na stronie - www.zespolfiesta.net.

 

 

 

Jak znaleźć zespół?

 

- Poszukiwaniem zespołu warto zająć się odpowiednio wcześniej. Dobrzy muzycy, zgrani i doświadczeni najczęściej mają zajęte terminy na kilka miesięcy w przód. Słabszych zespołów nie warto zapraszać, ponieważ taki koncert może zakończyć się katastrofą.

- Dobrym sposobem na znalezienie odpowiedniej kapeli jest przeglądanie portfolio zespołów i słuchanie próbnych nagrań.

- To idealna metoda ponieważ już po kilku minutach najczęściej jesteśmy w stanie ocenić, czy dany zespół muzyczny nam się podoba, czy jednak lepiej zdecydować się na inny. Udana impreza zależy od naszej decyzji.

 

Oprawa muzyczna festynu zakładowego jest niezwykle ważna. Przede wszystkim muzycy powinni zostać wybrani na podstawie swoich umiejętności, a także zgrania. Przeboje jakie oferują muszą być uniwersalne. Można oczywiście co jakiś czas zagrać własny utwór, ale najczęściej na festynie słucha się znanych i lubianych przebojów.

 

 

Piotr: „Zobowiązałem się do organizacji festynu zakładowego. Przede wszystkim jednak musiałem zadbać o jego właściwą oprawę. Nie wyobrażam sobie dobrej zabawy bez muzyki. Mogłem oczywiście pójść na łatwiznę i wynająć DJ’a, ale zależało mi na tym, żeby muzyka była grana na żywo. Zespołów muzycznych szukałem przede wszystkim w sieci, przeglądając próbki nagrań oferowanych przez muzyków. Duże znaczenie miał dla mnie wizerunek kapeli. Wszystko musiało być perfekcyjnie, podobnie jak stroje zespołu. Profesjonalizm wymaga, aby muzycy byli uprawni elegancki, a także muszą zachowywać się odpowiednio. Postanowiłem, że festyn odbędzie się w parku nieopodal centrum miasta. Oczywiście musiałem zdobyć wszystkie niezbędne pozwolenia na takiego rodzaju wydarzenie, ale okazało się to prostsze niż myślałem. Finałem całej imprezy miał być pokaz sztucznych ogni. Ale największa atrakcją okazała się możliwość wybrania przez uczestników festynu utworów jakie chcą usłyszeć w trakcie zabawy. Dzięki temu publiczność bawiła się doskonale, a całe wydarzenie okazało się sporym sukcesem. Dużą zaletą zespołu był fakt, że posiadał on charyzmatycznego wokalistę, który idealnie sprawdzał się jako osoba prowadząca całą zabawę, rozkręcająca festyn i mobilizującą publiczność do zabawy. Pamiętajmy, że sukces większość podobnych zabaw uzależniony jest od tego jaką oprawę muzyczną wybierzemy, czyli od umiejętności, zgrania i talentu poszczególnych osób. Wiele festynów zakończyło się katastrofą właśnie dlatego, że wybrana kapela nie potrafiła we właściwy sposób rozruszać słuchaczy”.

 

 

 

 

Odsłony: 666

Nadchodzące koncerty